O Lidze

Polska Liga Strzelectwa Dynamicznego ma stanowić odpowiednik ‘drugiej ligi’ dla Pucharu Polski IPSC. Puchar Polski z założenia składa się z dość niewielkiej ilości dużych imprez L3 usytuowanych w różnych częściach kraju. Do klasyfikacji w Pucharze Polski wymagany jest znaczny procent startów w imprezach wchodzących w jego skład. Wiąże się to z kilkudniowymi, dalekimi i drogimi wyjazdami, co w żaden sposób nie spełnia oczekiwań sporej części zawodnikó. Oczekiwania te ma spełnić Polska Liga Strzelectwa Dynamicznego.

PLSD obejmowałaby tylko imprezy poziomu L2,  w większości o lokalnym charakterze, dając szansę stanięcia na podium zawodnikom niekoniecznie ze ścisłej czołówki polskich strzelców IPSC. W odróżnieniu od Pucharu Polski, w skład PLSD wchodziłoby bardzo dużo zawodów, przy wymaganym stosunkowo niewielkim procencie startów do pełnej klasyfikacji (suma punktów z najlepszych czterech startów). Nie wymagałaby także wyjazdów poza własne lub sąsiednie województwo, gdyż celem jest, aby w każdym rejonie Polski dało się uzyskać kworum startów do pełnej punktacji. 

Mamy nadzieję, że taka forma rozgrywek, i relatywnie niski próg uczestnictwa w ambitnym współzawodnictwie, rozrusza lokalne środowiska strzeleckie, przysporzy organizatorom zawodów zawodników, wyłoni nowe talenty strzelectwa dynamicznego, oraz zapewni pomost łączący zawody poziomu 1 z poziomem 3, przyczyniając się do jeszcze większego rozwoju strzelectwa dynamicznego w Polsce.